۰۴/۰۴/۱۴۰۳

هفت راهی که باعث میشود ناخن های زیباتری داشته باشید را بدانید!

هفت راهی که باعث میشود ناخن های زیباتری داشته باشید را بدانید!

ناخن های سلامت و زیبا داشته باشید. داشتن ناخن های سالم زیبایی دست های شمارا دوچندان میکند. ناخن های طبیعی در اثر آب و یا خشکی زیاد به راحتی شکننده میشوند.با راه حل های بسیار ساده  زیرمیتوانید در حفاظت از ناخن های خود موفق عمل کنید.

۱.ناخن های خود را همیشه تمیز نگه دارید:

ناخن ها مکان مناسبی برای رشد باکتری ها هستند ،بهتر است آن ها را مرتبا تمیز نگه دارید و بعد از شستشو ناخن هارا هشک کنید. تمام ابزار ناخن ها را بطور مداوم شسته و ضد عفونی کنید. ناخن ها بیش از حد بلند نشوند چون باعث می شود آلودگی کمتری زیر ناخن جمع شود.

از پاک کننده های طبیعی مثل روغن درخت چای برای پاک کردن ناخن ها استفاده کنید.

دقت کنید در هنگام شستشوی ظروف از دستکش استفاده کنید.همچنین مراقب مواد خوراکی رنگی مثل ادویه ها باشید.

۲.سطح ناخن های خود را با روغن مناسب چرب کنید:

سطح ناخن های خود را با روغن مناسب چرب کنید

استفاده از روغن نارگیل وبادام میتواند  به حفظ کوتیکول ناخن کمک کند و از شل شدن ناخن ها جلوگیری کند.

ناخن ها بسیار ظریف هستند و به آسانی شکسته می شوند. آنها را مرطوب کنید تا سخت شوند. از کرم های دست و مرطوب  کننده استفاده کنید که به حفظ ناخن ها و کوتیکولها کمک می کند تا براق و سالم باشند.

۳. هرگز لاک های ناخن را نخراشید:

 یکی از بزرگ ترین آسیب هایی است که میتوانید به ناخن خود بزنید.این مورد شامل موارد زیادی میشود از خود شما که درصورت نداشتن لاک پاک کن از خراشیدن سطح ناخن برای پاک کردن آن استفاده کنید تا درصورت کاشت و ژلیش ناخن با خراشیدن به دنبال ریموو کردن آن باشید.

توصیه میشود از کاشت ناخن کمتر استفاده کنید یا مواد آن را به طور مداوم تغییر ندهید.همچنین از مواد استاندارد و معتبر استفاده کنید تا دچار قارچ ناخن نشوید.


همچنین بخوانیم: هرآنچه که باید درباره کرم پودر و نوع پوست خود بدانید


۴. در مصرف پودر های آکریلیک و لاک دقت کنید:

در مصرف پودر های آکریلیک و لاک دقت کنید

از آنجایی که پودر های اکریلیک شیمیایی هستند در صورت امکان از استفاده از آن جلوگیری کنید.

لاک های از تاریخ گذشته و غیر استاندارد میتوانند به مرور ناخن های شمارا نابود کنند.ترجیحا از برند های استاندارد و لاک های غنی شده با ویتامین های مناسب ناخن استفاده کنید.

توصیه میشود به جای لاک زدن ناخن هایتان، حتی اگر مارک های طبیعی تر موجود در بازار را انتخاب کنید، ناخن ها را با روش های صحیح پولیش کنید و به اصطلاح جلا بدهید ؛ این کار ناخن ها را براق می کند و زیبایی طبیعی را به ناخن های شما هدیه میکند.

۵.سوهان ناخن را در یک جهت استفاده کنید:

سوهان ناخن را در یک جهت استفاده کنید

 سوهان زدن ناخن به خصوص در خانم ها در عدم شکستگی ناخن ها موثر است. با حرکت دادن ناخن توسط سوهان زدن، ناخن از طریق ریشه تقویت شده و استحکام پیدا میکند.

سوهان را به آرامی در یک جهت به حرکت درآورید. در غیر این صورت، ناخن ضعیف و قبل از موعد می شکند. سوهان زدن در همان جهت همچنین به شما کمک می کند تا یک نوک صاف را به دست آورید سر ناخن را به همان شیوه ای که می خواهید شکل دهید. شروع به سوهان زدن از یک گوشه به مرکز و سپس از مرکز به لبه دیگر و یا بالعکس.همین تکنیک ساده از شکست سریع ناخن های بلند و پوسته شدن سر ناخن ها به راحتی جلوگیری میکند.

۶. سعی کنید از تقویت کننده  ناخن استفاده کنید:

سعی کنید از تقویت کننده  ناخن استفاده کنید

استفاده از تقویت کنند های ناخن  ونرم کننده ها شامل فرمول های CF به شدت توصیه میشود. آنها ناخن ها را مرطوب و تغذیه می کنند و آنها را سالم و قوی نگه میدارند.همچنین باعث میشوند ناخن هایی که در حال رشد هستند از پایه قوی تر رشد کنند.

خرید انواع لاک ناخن از فروشگاه اینترنتی رزنا

۷.داشتن تغذیه مناسب را هرگز فراموش نکنید:

استفاده از لبنیات و مواد حاوی کلسیم به شدت پیشنهاد میشود.همچنین مواد غنی معدنی به طراوت ناخن ها به شدت کمک میکند .نرمی ناخن نشان دهنده ی فقدان ترکیبات معدنی در بدن است.

برای داشتن ناخن سالم و قوی، ویتامین ایی، پروتئین، آهن، ویتامین د، روی و منیزیم را در رژیم غذایی خود به شکل آجیل، چغندر، سویا، لوبیا، عدس، غلات کامل، سبزی و غیره اضافه کنید. همچنین مصرف شیر برنج که روی آن عسل یا شیره انگور باشد، هم خون سازی را تقویت می کند و هم  استحکام ناخن کمک میکند.

کشک و غذاهایی نظیر کاله جوش که دارای کلسیم هستند، موجب استحکام ناخن ها می شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *