۰۴/۰۴/۱۴۰۳

هرآنچه که باید درباره کرم پودر و نوع پوست خود بدانید

دراین مطلب با رزنا همراه باشد تا با انواع پوست و یکی از اعضای مهم خانواده‌ی لوازم آرایشی که امروزه بسیار مورداستفاده قرار میگیرد، یعنی کرم پودر آشنا شوید.

هرآنچه که باید درباره کرم پودر بدانید
چطور نوع پوستم را تشخیص بدهم؟

تشخیص نوع پوست، گامی بسیار مهم در جهت خرید محصولات زیبایی و مراقبت پوستی است.

اما چگونه باید نوع پوستمان را تشخیص دهیم؟

تشخیص نوع پوست، قدمی مهم برای خرید محصولات زیبایی و مراقبت از پوست است. اما چگونه باید نوع پوستمان را تشخیص دهیم؟ 

به طور کلی چهار نوع پوست وجود دارد:

۱٫  پوست نرمال ۲٫ پوست چرب ۳٫ پوست خشک ۴٫ پوست مختلط

تشخیص نوع پوست انواع پوست و راه های تشخیص آن برای استفاه از کرم پودر

تشخیص نوع پوست انواع پوست و راه های تشخیص آن برای استفاه از کرم پودر

این نوع طبقه بندی بر اساس میزان ترشح سبوم یا همان چربی پوست است. اگر پوست صورت شما سفت و مات است، پوست شما خسک است و باید به طور مرتب رطوبت رسانی انجام شود.

اگر تمام صورتتان برق میزند و وقتی روی آن دست می‌کشید دستتان چرب و مرطوب میشود، پوست شما چرب است و باید از محصولات کنترل کننده‌ی سبوم یا بدون چربی (oil free) استفاده کنید.

اگر روی گونه‌هایتان خشک است و گاهی پوسته ریزی دارد و بقیه نواحی صورت به خصوص خط T (پیشانی، روی بینی و طرفین، و گاهی چانه) چرب تر از بقیه نقاط است، پوست شما مختلط است.

تشخیص ته رنگ پوست
تشخیص رنگ و نوع پوست برای استفاده از کرم پودر

تشخیص ته‌رنگ پوست به ویژه برای افرادی که رنگ پوست روشنی دارند برای خرید یک کرم پورد مناسب بسیار مهم است.

اکثر برندها کرم‌پودر های خود را در سه تناژ عاجی، زرد و صورتی طراحی میکنند. اکثر بانوان آسیایی زرد پوست هستند به همین دلیل کرم‌پودرهای بسیار محبوبند. برای تشخیص ته رنگ پوستتان مچ دستتان را ریز نور سفید بگیرید و نگاه کنید، اگر رگهایتان آبی یا بنفش بود، پوست شما سرد است و ته رنگ پوستتان صورتی است، پس سراغ کرم پودرهایی با تن صورتی بروید و اگر رگ هایتان سبز است، پس پوست گرم دارید و بهتر است سراغ کرم‌پودرهای تن زرد بروید. اگر سفید پوست هستید و ته رنگ پوست مشخصی نداری، رنپ عاجی برای شما بهترین انتخاب است.

کرم‌پودرهای فاقد چربی (oil free)

هدف از ساخت کرم‌پودرهای بدون چربی، جذب افرادی است که به دلیل داشتن پوست چرب و مستعد آکنه نمیتوانستند از کرم‌پودر استفاده کنند. اینکه کرم‌پودری کاملا بدون چربی باشد یک ادعای غلط است. اصلاح ” خوابیدن روی پوست ” زمانی محقق میشود که در کرم، روغن یا چربی وجود داشته باشد. اما دقیقا چ نوع چربی ؟ 

چربی یک نام عمومی است. در ساخت کرم پودرها از انواع مختلف چربی استفاده میشود. رایج ترین چربی که استفاده میشود، اسید چرب است. اما اسید چرب توانایی مسدود کردن منافذ پوست و درنهایت بروز آکنه را دارد، برابراین در کرم‌پودرهای فاقد چربی ، اسید چرب از فرمولاسیون حذف شده و “استر” جایگزین آن میشود. 

Face powder
(پودر صورت)
کدام کرم‌پودر برای استفاده روزانه مناسب است؟

برای استفاده‌ی روزانه بهتر است از کرم‌پودرهای سبک و دارای SPF استفاده شود تا طی روز از پوستتان در برابر آفتاب حفاظت کند. بهترین گزینه برای استفاده روزانه بی‌بی کرم ها هستند. بی‌بی کرم ها دارای فاکتورهای متعددی از قبیل: مرطوب کننده، پرایمر، ضدآفتاب، ترکیبات ضد پیری یا آنتی اکسیدان ها و … هستند. بی‌بی کرم ها، طی روز از پوست محافظت کرده و با داشتن مقداری رنگدانه، عیوب صورت را تا حدی میپوشاند. اگر جای جوش یا لک‌های عمیق پوستی دارید  میتوانید سراغ سی سی کرم ها بروید. سی‌سی کرم ها تمام فاکتورهای موجود در بی‌بی کرم های را دارند و تفاوتشان با بی‌بی کرم‌ها در انواع و میزان رنگدانه‌هاست. در نتیجه سی‌سی کرم ها کاور بیشتری نسبت به بی‌بی کرم ها دارند.

تفاوت کرم های BB  و CC و  DD
مشکل نخوابیدن کرم پودر روی صورت چیست؟

زیرسازی آرایش را هرگز فراموش نکنید. حتما از پرایمر های مناسب نوع پوستتان، قبل از استفاده از کرم‌پودر استفاده کنید.

پرایمر سطح ناهموار پوست را هموار و یکنواخت میکند و دوام آرایش شما را بسیار بالا میبرد.

یکی از مهم‌ترین دلایل نخوابیدن کرم پودر روی صورت، عدم زیرسازی و استفاده از پرایمر مناسب است.

مشکل نخوابیدن کرم پودر روی صورت چیست؟
استفاده از مرطوب کننده ها به جای کرم پودر؟!

بستگی به نوع کرم پودر و نوع مرطوب کننده شما دارد. اگر بیس و یا پایه‌ی شیمیایی این دو محصول به هم شباهت داشته باشد، بله  میتوان استفاده کرد اما اگر مشابه نباشند، کرم پودر روی صورتتان نمیخوابد و به اصطلاح دلمه میشود. (پایه‌ی مرطوب کننده میتواند روغن یا آب باشد.)

بیس های شیمیایی کرم پودر

کرم پودرها از نظر اصلی ترین ماده‌ی اولیه به کاربرده شده به طور عمده به ۹ زیر بخش تقسیم میشوند.

برپایه‌ی روغن و نرم کننده (امولینت)، برپایه‌ی روغن، برپایه ی الکل،‌برپایه‌ی پودر (عمدتا تالک)، برپایه ی مواد مدنی(مثل میکا)، برپایه ی آب با بافت کرمی، برپایه ی آب و فاقد چربی، بر پایه ی آب مقاوم بع انتقال و برپایه‌ی سیلیکون.

آیا میتوان دو کرم پودر از دو برند متفاوت را با هم میکس کرد؟

اگر این دو کرم‌پودر دارای بیس های مشابه باشند، میتوان به راحتی آن ها را با هم میکس کرد.

برای فهمیدن بیس کرم پودر میتوان به برچسب روی کالا و لیست محتویات آن نگاه کنید و اطلاعات مورد نیازتان را از گوگل سرچ کنید و پیدا کنید.

بهترین برندهای کرم پودر کدام است؟

یکی از پرتکرار ترین سوال هایی که درباره کرم پودر پرسیده میشود این است که بهترین برند کرمپودر کدام است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که اصلا بهترین کرم پودر وجود خارجی ندارد به این دلیل که هر نوع پوستی با توجه به جنس و رنگ آن، کرم پودرهای مختلفی با آن سازگار هستند و برای پی بردن به این مسئله باید نوع پوست خود را به طور کامل شناسایی کنید و در خرید کرم پودری که با پوست شما سازگار است دقت کنید.

ما برای شما در این مقاله کرم پودر های پرفروش را معرفی میکنیم تا بتوانید با توجه به اطلاعاتی که درباره نوع پوستتان میدهیم، کرم پودر مناسب خود را پیدا کنید.

با جای جوش چه کنید؟

به جای اینکه به دنبال کاور کردن لک های حاصل از جوش باشید. بهتر است سراغ درمان آن بروید. با افزودن دو فاکتور مهم به رژیم غذاییتان، جای جوش‌هایتان را درمان کنید. این دو فاکتور جادویی آهن و ویتامین دی هستند. کمبود این دو فاکتور حیاتی در بدن، باعث دیرتر التیام یافتن زخم ها و جای جوش میشود.

کرم پودر کرولتی فری چیست؟

محصولات کرولتی فری با شعار عدم آسیب به حیوانات، طراحی میشوند.  در این محصولات از هیچ فراورده حیوانی‌ای استفاده نشده و در انتها هم روی حیوان ها تست نمیشود.

بسیاری از برندها به طور کامل کرولتی فری هستند و تمام محصولاتشان را به صورت کرولتی فری تولید میکنند. در برندهای دراگ استوری برند نوت، صد در صد وگام میباشد و بین برندهای لوکس، پروداکت های اربن دیکی نیز کاملا مرولتی فری طراحی میشود.

کرم پودرها به چند دسته تقسیم میشنود؟

کرم‌پودر مایع، کرم پودر استیکی، موس ، کوشن، BB کرم، CC کرم، کرم پودر فومی

کرم پودرهای پرفروش کدام‌اند؟

در این بخش کرم پودرهایی که به شما معرفی میکنیم از پرفروش ترین کرم پودرهای سال ۲۰۱۸ هستند و البته باید این نکنه رو در نظر داشت که کرم پودر ها انوا مختلفی دارند و این پرفروش ترین ها بدون در نظر گرفتن نوع و دسته بندی کرم پودر در نظر گرفته شده است.

آیا کرم پودرهایی که به شکل موس هستند بهتر از کرم‌پودرهای مایع برای پوست چرب عمل میکنند؟

خیر، در واقع هیچ ربطی به نوع کرم پودر ندارد که در کدام دسته قراد بگیرد. این مشئله کاملا سلیقه‌ای هست. به عنوان مثال بعضی افراد از استفاده کرن کرم‌پودرهایی با پوشانندگی بالا نفرت دارند، چون پوست آن‌ها را سنگین میکند و با گذر زمان باعث جوش زدن پوست آن ها میشود، بنابراین ترجیح آنها استفاده از کرم‌پودرهای سبک و گاها با SPF مناسب هست، به همین دلیل به کوشن و بی بی کرم و سی سی کرم روی می‌آورند. نتیجه میگیریم که با هر کرم پودری که پوستتان احساس راحتی بیشتری میکند، آرایش کنید.

چگونه میتوانیم کرم پودر را بدون برق افتادن و چرب شدن به مدت طولانی‌تری روی پوست خود نگه داریم؟

یکی از سوال‌هایی که بیشتر دوستان پرسیده بودند، این بود که چگونه می‌توانیم کرم‌پودر را بدون این که برق بیفتد روی پوست خود نگه داریم؟ در جواب این سوال باید شما را با چهار محصول آشنا کنیم. پرایمر (بیس آرایش)، پودر فیکس، اسپری فیکس، پنکک این چهار محصول هستند. این محصولات به شما کمک می‌کند که به مدت طولانی‌تری کرم پودر را روی صورت خود فیکس نگه دارید.

پرایمر (بیس آرایش):

شکل معمول و متداول پرایمر (حالت کرمی دارد). شما می‌توانید بر اساس نوع پوست خود که خشک، چرب، مختلط یا حساس هست، انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر پوست خشکی دارید و دوست دارید که پوست شما حالت شفاف و براقی داشته باشد، نمی‌توانید از پرایمری که پوست را مات می‌کند و منافذ را می‌بندد استفاده کنید. پرایمر را خیلی کم روی قسمت‌هایی که فکر می‌کنید لازم است و بیشتر برق می‌افتد، بزنید.

پودر فیکس:

این محصول همانطور که از اسمش پیداست به شکل پودر می‌باشد و بافتی شبیه به پودر بچه دارد. این محصول را باید زمانی استفاده کنید که کرم پودر و کانسیر را روی صورت خود پخش کردید. طریقه‌ی استفاده پودر فیکس به این صورت هست که با براش بزرگ کمی از پودر را بر می‌داریم و زیر چشم (جایی که کانسیر زدیم)، تی زون و در کل قسمت‌هایی که بیشتر برق می‌افتند، می‌زنیم.

اسپری فیکس (فیکساتور):

اگر از استفاده کردن پودر فیکس روی صورت خود خوشتان نمی‌آید،گزینه‌ی دیگر استفاده از اسپری فیکس است که نه تنها کرم پودر بلکه کل آرایش شما را می‌تواند فیکس کند. فقط کافیست بعد از آرایش فیکساتور را روی صورت خود اسپری کنید.

پنکک:

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی  که در میان عموم مردم در آرایش کردن دیده می‌شود، استفاده از پنکک به جای کرم پودر است. کاربرد پنکک پوشاندن عیب و ایراد‌های صورت شما نیست که به هیچ نمی‌تواند به جای کرم پودر استفاده شود. تنها کاربرد اصلی پنکک این است که بعد از زدن کرم‌پودر و کانسیلر با یک براش روی پوست شما برای مات کردن کرم‌پودر استفاده شود.

با چه وسیله‌ای کرم پودر را روی صورت خود پخش کنیم؟

اسپانج‌های بیوتی بلندر،براش‌های مخصوص کرم‌پودر،براش‌های مسواکی یا انگشتان دست کدام یک برای پخش کردن کرم پودر روی صورت بهتر هستند؟ بسته به نوع کرم پودر و موادی که در آن استفاده شده است فرق دارد. شما برای فهمیدن این مسئله یک‌بار با هر کدام کرم پودر خود را پخش کنید تا ببینید با چه وسیله‌ای راحت تر روی صورت شما می‌نشیند و پخش می‌شود.

brush makeup slider

برای خرید انواع کرم پودر کلیک کنید

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. کرم پودر های فلورمارشارپ هم خوب هستش من استفاده کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *